Du er her: 

Kalender

09aug kl. 10:00

Gudstjeneste

9. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

12aug kl. 14:30

Nørkleklub

13aug kl. 14:00

Plejehjemsgudstjeneste

ved Thomas Bau

16aug kl. 10:00

Gudstjeneste

10. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

23aug kl. 10:00

Gudstjeneste

11. søndag efter trinitatis ved Tania Dondes Christensen

26aug kl. 14:30

Nørkleklub

27aug kl. 10:30

Højskoleforeningen

Roger Buch. Partiernes krise - partiernes fremtid - er der en?

Roger Buch >

27aug kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

30aug kl. 10:00

Gudstjeneste

12. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

02sep kl. 10:30

Babysalmesang

02sep kl. 19:00

Café kors-sting

06sep kl. 09:30

Konfirmation

Konfirmation ved Tania Dondes Christensen

06sep kl. 11:30

Konfirmation

Konfirmation ved Tania Dondes Christensen

09sep kl. 10:30

Babysalmesang

13sep kl. 09:30

Konfirmation

Konfirmation ved Thomas Bau

13sep kl. 11:30

Konfirmation

Konfirmation ved Thomas Bau

15sep kl. 19:00

Valgforsamling

I år er der valg til menighedsrådet ved Johanneskirken, du har d. 15. >

16sep kl. 10:30

Babysalmesang

20sep kl. 10:00

Gudstjeneste

15. søndag efter trinitatis ved Tania Dondes Christensen

22sep kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

23sep kl. 10:30

Babysalmesang

24sep kl. 10:30

Højskoleforeningen

Norden rundt i 80 dage
v. Inge og Kai Hartmeyer - TV-journalist ved TV >

27sep kl. 10:00

Gudstjeneste

16. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

30sep kl. 10:30

Babysalmesang på Vorup Plejehjem

04okt kl. 10:00

Gudstjeneste

17. søndag efter trinitatis ved Tania Dondes Christensen

07okt kl. 10:30

Babysalmesang

11okt kl. 10:00

Gudstjeneste

18. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

18okt kl. 10:00

Gudstjeneste

19. søndag efter trinitatis ved Tania Dondes Christensen

21okt kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

25okt kl. 10:00

Gudstjeneste

20. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

28okt kl. 10:30

Babysalmesang på Vorup Plejehjem

29okt kl. 10:30

Højskoleforeningen

 

Om Benny Andersens digtning 

v. Hanne Hjørlund – tidl. Sognepræst og >

01nov kl. 10:00

Gudstjeneste

Alle helgens dag ved Tania Dondes Christensen

08nov kl. 10:00

Gudstjeneste

22. søndag efter trinitatis ved Thomas Bau

12nov kl. 19:00

Menighedsrådsmøde

15nov kl. 10:00

Gudstjeneste

23. søndag efter trinitatis ved Tania Dondes Christensen

22nov kl. 10:00

Gudstjeneste

Sidste søndag i kirkeåret ved Thomas Bau

26nov kl. 10:30

Højskoleforeningen

 

Musikalsk foredrag om vinter- og julesange
v.Jeannet Ulrikkeholm - cand. >

28jan kl. 10:30

Højskoleforeningen

 

Livet som journalist og tv-vært
v. Kim Bildsøe Lassen - Journalist. >

25feb kl. 10:30

Højskoleforeningen

 

Rundt om Jeppe Aakjær
v. Lillian Hjorth-Westh - fortæller, tidl. >

25mar kl. 10:30

Højskoleforeningen

 

Oplevelser blandt kurderne i Syrien
v. Nina Rasmussen og Hjalte Tin - >

15apr kl. 10:30

Højskoleforeningen

 

Religiøse mesterværker på danske kunstmuseer
v. Lise Jeppesen - mag.art., >